Usługi transportu HDS

Dźwigi HDS, czyli Hydrauliczne Dźwigi Samochodowe, zwane również żurawiami samochodowymi, to pojazdy będące połączeniem samochodu ciężarowego oraz dźwigu. Ich uniwersalność powoduje, że są chętnie i często używane w różnych branżach i do różnych celów. Szybko rozwój polskiego przemysłu, w szczególności branży budowlanej powoduje, że usługi transportu HDS znajdują szerokie zastosowanie. Dla klientów korzystających z nich jest to oszczędność czasu i pieniędzy.

Transport HDS ma szerokie zastosowanie

Dźwigi HDS są używane w wielu branżach. Poza branżą budowlaną, gdzie dzieje się to szczególnie często, korzysta się z nich w portach morskich, na kolejowych stacjach przeładunkowych, do transportu różnego rodzaju maszyn, urządzeń. Możliwe jest ich wykorzystywane w sposób ciągły, jak również dostępny jest wynajem okazjonalny.

Ładunki, jakie można transportować za pomocą dźwigów HDS to m.in.:

– kontenery o rozmaitym ładunku
– maszyny i pojazdy
– urządzenia, zarówno stacjonarne, jak i jezdne
– prefabrykaty oraz elementy konstrukcyjne, zarówno betonowe, jak i metalowe
– materiały budowlane, w tym materiały sypkie

Hydrauliczne dźwigi samochodowe podnoszą ciężar sięgający kilkunastu ton. Zasięg tego urządzenia może wynieść nawet dwadzieścia i więcej metrów. Dźwigi HDS montowane są na podwoziach samochodów ciężarowych o różnych gabarytach i o różnym tonażu. Najważniejszą zaletą, jaką charakteryzują się dźwigi HDS jest to, że ich konstrukcja pozwala na dokonanie załadunku, transportu i rozładunku za pomocą jednego pojazdu, zamiast korzystania z dodatkowych żurawi. Zazwyczaj też kierowca pojazdu jest jednocześnie operatorem żurawia.

To z kolei powoduje, że klient zlecający transport HDS maszyn czy innych ładunków nie jest zmuszony do wynajmu dźwigu, a gdy rozładunek następuje w znacznej odległości, również kolejnego dźwigu. W rezultacie klient oszczędza pieniądze i czas. Ponadto dźwigi HDS są bardziej mobilne od większości samojezdnych żurawi. Pozwalają na użytek w miejscach trudno dostępnych, gdzie mogłyby się nie zmieścić dwie osobne maszyny.

Transport HDS można użyć do rożnych celów

Różnorodność gabarytów pojazdów z dźwigiem HDS powoduje ponadto, że można je dostosować pod konkretne wymagania i nie ma potrzeby, aby stosować pojazdy o dużo większym gabarycie. Gdy taka potrzeba zaistnieje, możliwe jest doczepienie przyczepu do samochodu. Firmy oferujące transport HDS mają zazwyczaj w ofercie dodatkowe urządzenia i maszyny uzupełniające. Po zastosowaniu odpowiedniej naczepy i chwytaka, możliwe jest transportowanie ładunków sypkich.

W Polsce działa obecnie już dużo firm oferujących transport HDS maszyn, urządzeń i innych ładunków. Zazwyczaj oferują one kompleksową usługę, bez potrzeby zbytniego angażowania zleceniodawcy. Firmy te służą doradztwem przy wyborze odpowiedniego urządzenia, jak i sposobu pracy. Profesjonalne firmy dysponują wszelkimi niezbędnymi zezwoleniami wymaganymi w tej branży oraz wyszkolonymi pracownikami. Zazwyczaj firmy te nie stosują ograniczeń, jeśli chodzi o zasięg terytorialny oferowanych usług.

Transport HDS w Warszawie zamówisz na www.suda.com.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *