Szybki sposób na piękny trawnik

trawa z rolki

Piękny, zadbany trawnik to ozdoba posesji. Murawę można zasiać samodzielnie lub zdecydować się na zakup trawy w rolce. To drugie rozwiązanie jest szybsze i łatwiejsze.

Trawa z rolki to dobra alternatywa dla osób, które nie chcą czekać na piękną murawę i chcą jak najszybciej ozdobić zdwoją posesję ładnym trawnikiem. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie ze względu na oszczędność czasu. Zrobienie tradycyjnego, sianego trawnika jest dosyć pracochłonnym zadaniem – wymaga przygotowania gleby, systematycznego podlewania i nawożenia. Nawet po wykonaniu całej tej pracy wystarczy jeden kret, żeby popsuć efekt.

Trawnik w pięć minut

Trawnik z rolki jest gotowy praktycznie od razu po rozłożeniu. Trawa będzie potrzebowała około dwóch tygodni, żeby się ponownie ukorzenić i w tym czasie trzeba szczególnie uważać, żeby jej nie uszkodzić. Kiedy rośliny zapuszczą korzenie w podłożu, trawnik może być intensywnie użytkowany. Następnie taką murawę pielęgnuje się tak samo jak każdy inny trawnik, to znaczy wymaga ona systematycznego podlewania, koszenia oraz nawożenia.

Krótki czas oczekiwania na rezultaty to niewątpliwe największa zaleta trawników z rolki. W przypadku siania trawy trzeba czekać do kilku miesięcy. W tym czasie posesja prezentuje się mało estetycznie.

Układanie trawy z rolki

Ułożenie takiego trawnika będzie wymagało odpowiedniego przygotowania podłoża, podobnie jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej, sianej murawy. Trawa z rolki nie może długo leżeć, dlatego należy ją jak najszybciej rozłożyć. Samo układanie jest stosunkowo proste i nie wymaga specjalnych umiejętności, jednak trzeba się liczyć z tym, że przy dużej powierzchni praca może zająć dosyć dużo czasu. W takim przypadku warto zastanowić się nad zleceniem tego zadania profesjonalistom. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić jeszcze więcej czasu.

Trawnik z rolki – kiedy warto?

Taki rodzaj trawnika to najlepsze rozwiązanie między innymi w przypadku skarp. Sianie trawy na gruncie o dużym spadku nie jest łatwe – nasiona mogą zostać wypłukane podczas podlewania lub przez ulewny deszcz. W takiej sytuacji skorzystanie z gotowej darni znacznie ułatwi uzyskanie estetycznego efektu.

Tradycyjny trawnik to rozwiązanie dla cierpliwych osób, które mają dużo czasu. Obecnie coraz więcej właścicieli posesji woli zapłacić za trawę z rolki. Nawet jeśli takie rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi kosztami, pozwala na zaoszczędzenie czasu i daje natychmiastowy rezultat. W ten sposób można odmienić wygląd otoczenia domu praktycznie w jednej dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *