Zdrowa dieta z cateringiem dietetycznym

zdrowy catering dietetyczny

Bardzo wiele osób pragnie zdrowo się odżywiać oraz przestrzegać dobrze zbilansowanej diety. Niestety bardzo często nie mają czasu na to, żeby zorganizować sobie posiłek o dużej wartości odżywczej kilka razy dziennie. Zdecydowana większość z nich ciężko pracuje, w związku z czym ma niewiele okazji na zorganizowanie zakupów spożywczych, szukanie nowych przepisów czy siedzenie w kuchni. Na szczęście zaradzić można temu przy pomocy firm, które oferują catering dietetyczny.

Ułożenie diety

Zazwyczaj catering dietetyczny składa się z pięciu lekkostrawnych posiłków, które przygotowane zostały przez wykwalifikowanego szefa kuchni. Najpierw jednak konieczna jest konsultacja z dietetykiem, który ustali rodzaj spożywanych posiłków oraz ich ostateczną ilość, która przywożona będzie w wybrane miejsce o określonej porze. Dietetyk przeprowadza dokładne badania, biorąc przy tym pod uwagę również gust kulinarny klienta. Wybierane są takie składniki, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniego efektu dietetycznego i jednocześnie zaspokajają głód osoby zdecydowanej na korzystanie z opcji cateringu dietetycznego. Dzięki temu menu ułożone jest na podstawie szczegółowego wywiadu żywieniowego, co pozwala na dostosowanie posiłków do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Bardzo często konsultacja dietetyczna połączona jest z opcją zamówienia posiłków. Podczas korzystania z cateringu cały czas korzystać można z wiedzy dietetyka oraz konsultować się z nim. Większość firm oferujących catering dietetyczny wlicza takie usługi w cenę pakietu.

Różnorodne diety

Każdy kto zdecyduje się na catering dietetyczny, skorzystać może z bardzo zróżnicowanej oferty diet. Zazwyczaj komponowane są one zgodnie z obecnym stanem zdrowia klienta, a także wyznaczonymi przez niego celami. Najczęściej catering dietetyczny opiera się na dietach zbilansowanych i wegetariańskich, a także bezglutenowych czy bezpszenicznych. Przygotowuje się również diety oparte na koktajlach, np. dla sportowców, kobiet w ciąży i karmiących oraz dzieci. Diety posiadają zróżnicowaną kaloryczność i przygotowywane są z najwyższej jakości produktów. Najczęściej pochodzą one od sprawdzonych dostawców, posiadających wszystkie niezbędne certyfikaty i pozwolenia. Niektóre z diet pozwalają schudnąć lub utrzymać prawidłową wagę, a także wpłynąć pozytywnie na stan zdrowia. Pozwala to na nabycie wielu dobrych nawyków odnośnie odżywiania. Dodatkową zaletą jest fakt, że catering dietetyczny składa się zazwyczaj z produktów o niskim indeksie glikemicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *